Вологостійкий ламінат – ідеальне покриття в екстремальних умовах

Водостійкий або вологостійкий ламінат – один з видів ламінату, що має підвищений термін експлуатації, який легко справляється з високою вологістю і навіть прямим контактом з водою. Багато світових виробників гарантують високу якість матеріалу, відповідність класу зносостійкості та довговічність навіть в екстремальних умовах.

Ванна кімната

Параметри стійкості досягаються за рахунок плити HDF (від 900 кг/м3), яка є основою матеріалу. Додатково ламелі обробляються спеціальною речовиною, що у результаті створює вологостійкий ламінат із збереженням своїх функцій. Після попадання води на поверхню та подальшого висихання матеріал набуває звичної форми, він не набухає і тим більше не змінює структуру. Але враховується кількість вологи та час впливу, а відповідне маркування за цими даними завжди є на упаковці ламінату.

Де встановлюють вологостійкий ламінат?

Подібне покриття для підлоги актуальне для встановлення в наступних місцях:

  1. Ванна кімната. Використання сантехнічних приладів передбачає високу вологість, тому встановлення вологостійкого ламінату дозволить уникнути пошкоджень та бульбашок;
  2. Кухня. Часті температурні перепади та краплі води від посуду або в процесі готування будуть падати на покриття для підлоги, але ніякого негативного ефекту не буде;
  3. Підвал. Вразливі до вологи приміщення, де не завжди встановлена відповідна вентиляція;
  4. Офісні приміщення. Вологостійкий матеріал не буде підніматися при впливі вуличної вологи, води та бруду, але іноді таке покриття необхідно ретельно вимивати, зберігаючи захисний шар.

Вологостійкий ламінат не потрібен у звичайних житлових приміщеннях, адже доведеться переплатити за відповідний функціонал та характеристики.

Що забезпечує вологостійкість?

У звичайний ламінат додають деякі речовини та сполуки, що дозволить відштовхувати воду і вологу. Склад смол від 4 до 8%. Даний показник буде обумовлений кількістю хвойних або листяних порід деревини, які застосовуються у виробництві покриття.

Пектол є речовиною для підвищення міцності матеріалу за низької його товщини. Гідрофобізатор, парафін та каніфоль також відповідають на підвищений рівень захисту від вологи. Антисептик запобігає появі грибкових утворень на поверхні верхнього шару.

Додатковими моментами є товщина ламінату, адаптованість, якість та вид замків. Чим вище щільність замків і менша щілина між планками, тим менша ймовірність попадання туди вологи та води. У деяких ситуаціях можна встановити систему теплої підлоги та придбати відповідний ламінат, щоб волога та вода швидше випаровувалися та додатково створювалося тепло.