Глава Spotify заявив, що “вартість створення музики близька до нуля”

CEO Spotify Деніел Ек заявив, що вартість створення музики «близька до нуля». Таку думку керівник озвучив на тлі рекордного прибутку стрімінгового сервісу за підсумками першого кварталу 2024 року. Коментуючи успіхи компанії, що отримала рекордний прибуток у розмірі понад $1 млрд за підсумками першого кварталу 2024 року, Деніел Ек висловив низку спірних заяв, які викликали подив у музичній спільноті. Зокрема, керівник стрімінгового майданчика заявив, що за поточних умов вартість створення музики близька до нуля.

Сьогодні, коли вартість створення музики близька до нуля, люди діляться якимсь неймовірним обсягом найрізноманітнішого контенту. Такий стан речей наштовхнув мене на аналогії з продуктами тривалого та короткого терміну зберігання. Хоча багато з того, що ми бачимо і чуємо, швидко застаріває, існують вічні ідеї та музичні твори, здатні залишатись актуальними десятиліттями чи навіть століттями. Наприклад, сьогодні ми бачимо відродження стоїцизму, як і те, що багато ідей Марка Аврелія, висунуті їм тисячоліття тому, все ще знаходять відгук серед людей. І я запитую себе: які найінтуїтивніші, але стійкі ідеї, які сьогодні обговорюються досить рідко, можуть стати довгограючими? Що з того, що ми створюємо сьогодні, цінуватиметься і обговорюватиметься через сотні чи навіть тисячі років? Деніел Ек, CEO Spotify

Філософські міркування керівника стрімінгової платформи викликали широкі обговорення у соціальних мережах. Частина коментаторів не погодилася із твердженнями про те, що створення музики не потребує фінансових вкладень, зазначивши досить високі витрати на інструменти, обладнання та освіту, а також вказавши на велику кількість часу, потрібну для написання творів. Так, наприклад, американська співачка Черил Енгельгардт зазначила, що написала альбом The Passenger, який отримав номінацію на премію Греммі, у міжміському поїзді, і займалася продюсуванням і зведенням платівки самостійно. «Я змогла зробити це завдяки тисячам доларів, вкладених у якісний звук, освіту та обладнання, та багато інших речей», — заявила виконавиця. — «Тому раджу вам подивитися на речі трохи інакше і, можливо, поспілкуватися зі справжніми музикантами».